(216) 550 0 410
(530) 290 4 245
Biz Sizi Arayalım
ARAÇ KASKO SİGORTASI

  • Genişletilmiş Kasko
  • Aracınız Koruma Altında
  • Allianz güvencesiyle SigortaVeHayat'da

Araç Kasko Sigortası

Trafikte seyir halinde olsun ya da olmasın araca kişinin hatası ya da dışarıdan gelebilecek her türlü zarara karşı koruma sağlayan Araç Kasko Sigortası, çarpma, çarpılma, yanma, ferdi kaza, hırsızlık, terör olayları, hukuksal koruma ve sel ile su baskını gibi sorunlarda kişinin herhangi bir maddi külfet altına girmeden zararının karşılanmasını mümkün kılmaktadır.

Bunun yanı sıra deprem, yabancı ülkelere çıkış, sigara yanığı ve kişisel eşya teminatı gibi ekstra korumaların da poliçe kitapçığında belirtilen Tüm Oto Genişletilmiş Araç Kasko Sigortası ile birlikte teminat altına alınmaları sağlanabilmektedir.

Gümüş ya da Altın Koruma Paketi seçeneklerinden dilediğini tercih edebilen araç sahipleri, ekstra zararlar ve risklere karşı da güvencelerini gerçekleştirebilmektedirler.

Gümüş Koruma Teminatı Avantajları

Altın Koruma Teminatı Avantajları

 Ferdi Kaza (10.000 TL)

Ferdi Kaza (20.000 TL)

Sigara Yanığı

Sigara Yanığı

Orta Sınıf Kiralık Araç

Üst-Orta Sınıf Kiralık Araç

Kişisel Eşya

Kişisel Eşya

Yanlış Akaryakıt Dolumu

Gelir Kaybı Teminatı

Mahrumiyet Teminatı


Hangi İndirimlerden Faydalanmak Mümkün Olmaktadır?

Mesleki indirimler bazında Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ve eşlerine yüzde yirmi, öğretmenlere yüzde yirmi, üniversitelerde yer alan öğretim görevlilerine yüzde yirmi, emniyet mensuplarına yüzde on beş, mülk idare personellerine yüzde on, memurlara yüzde on, eczacılara yüzde on ve yargı mensuplarına da yüzde on oranında prim indirimi uygulanmaktadır.

Tek Sürücü İndirimi:

Aracın yalnızca tek bir sürücü tarafından kullanılacağının teminat altına alınması durumunda mevcut prim değeri üzerinden yüzde yirmilik kesinti gerçekleşebilmektedir.

Otuz yaşının üzerinde ve en az üç senelik sürücü belgesine sahip olan sigorta sahipleri, kendisinin ya da ailesinden bir kişinin şoförü olarak görev alacağını belirterek de indirimden faydalanabilmektedir.

Peşin Ödemelerde İndirim:

Primlerin nakit ya da kart ile birlikte peşin ödenmesi durumunda değişen oranlarda indirimler uygulanmaktadır.

Hasarsızlık İndirimleri:

Araçta mevcut olan poliçenin bitiş tarihine kadar herhangi bir kazaya uğranmaması halinde yüzde otuz ilâ altmış beşe varan hasarsızlık Araç Kasko Sigortası indirimlerden faydalanmak mümkün olabilmektedir. Herhangi bir kazanın oluşmasında karşı tarafa yüzde yüz oranında hata verilmiş ise kişinin mevcut hasarsızlık indirimi devam etmektedir. Cam kırılması ve benzeri hasarlarda otomobil ve kamyonetlerde limitsiz, bunun dışındaki kullanımlarda ise bir defaya mahsus olarak hasarsızlık durumu devam ettirilmektedir. Radyo teyp ve benzeri cihazların çalınması da hasarsızlığa etki göstermemektedir.

Tüm Oto Genişletilmiş Araç Kasko Sigortası Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Aracın çalınması ya da buna teşebbüs edilmesi durumunda, lastik patlamalarında, akü ya da benzin tükendiğinde, kaza geçirildiğinde ya da herhangi bir arızaya maruz kalındığında ve anahtar kaybı gibi sorunlarda yardım hizmetinden faydalanmak mümkün olabilmektedir.

Araç ve Aksesuar Bedellerinin Piyasa Rayiç Değerleri Hesaplanarak Ödenmesi:

Poliçenin düzenlendiği tarih ile kazanın ya da benzer problemin oluştuğu zamanda masraflar arasında tutar dengesizliği bulunduğunda, o anın rayiç değerleri baz alınarak masraflar karşılanmaktadır.

Peşin Anahtar Teslim Bedeli Teminatı:

Kamyonet ya da otomobillerin trafiğe ilk çıkış tarihlerinden itibaren başlatılan Araç Kasko Sigortası çeşitlerinde ilk bir yıl içerisinde aracın tamir göremeyecek şekilde zarar görmesi ya da çalınması durumunda anahtar teslim peşin fiyat üzerinden geri ödeme yapılmaktadır.

Aracınıza Ek Olarak Sürücü ve Yolcular da Teminat Altında:

Kasko sigortasından faydalanıldığı herhangi bir durumda aracın çekilme, park ve korunma masraflarının yanı sıra araç içerisindeki sürücü ve yolcuların söz konusu problemden dolayı uğradıkları zararlar da teminat altına alınmaktadır.

Her Araca ve Kişiye Uygun Prim Seçenekleri:

Hali hazırda son derece düşük fiyatlar ile Araç Kasko Sigortası uygulatmak mümkünken, kişilerin istek ve arzularına göre değişen oranlarda ve farklı ödeme seçeneklerinde prim aktarımı yapmak mümkündür.

Aracın mevcut anahtarlarından birisini çalınması ya da kaybolması ile Motorlu Araç Tescil ve Trafik Belgesi ile plakanın da çalınması durumunda Araç Kasko Sigortası poliçesinde yer alan limite kadar teminat sunulmaktadır.